niedziela, 13 marca 2016

Wyciek na CO i ciepłej wodzie, ale tylko jeden uszczelniacz zadziałał.

Witam

Niewielki dom jednorodzinny i dwa wycieki, Wszystkie instalacje w domu zrobił sobie właściciel sam, Obydwa wycieki nie były zbyt obfite, niewielkie spadki ciśnienia. Wszystkie instalacje wykonane z rur PEX, instalacja pełna złączek zaciskanych i trójników.

Link do sklepu w uszczelniaczami do kotłów na paliwo stałe USZCZELNIACZE.NET

Inne moje strony

Znajdowanie wycieków w instalacjach wodnych Śląsk - WYCIEK.PL

Suszenie mokrych ścian w budynkach jednorodzinnych Śląsk - OSUSZ.TO

1. Wyciek z instalacji ciepłej wody użytkowej. Jak wspomniałem instalacji CWU zrobiona była z rur PEX. Jak słyszę wyciek z instalacji PEX i to z ciepłej wody to na wejściu wiem, że będą kłopoty. Zawsze są. Nie przypominam sobie żeby, kiedyś na PEXie poszło coś szybko i sprawnie. Nie inaczej było, też tym razem. Instalację zalałem Multisealem 84 L do wycieków mniejszych niż 10 l. na dobę.
Uszczelnienie jak uszczelnienie, wszystko poszło jak zwykle, czyli bez problemów, Problem to był jak uszczelniacz został wypuszczony, a rury zostały zalane ciepłą woda i znowu zaczęło przeciekać. Na szczęście wyciek został wykryty i usunięty. W sumie to cała operacja zakończyła się dobrze.

2.Wyciek z instalacji CO, oczywiście też zrobionej z rur PEX. Tego się nie obawiam, ponieważ uszczelniacz Multiseal 30 E jest dedykowany pod ten typ instalacji, i  ten rodzaj rur. Instalację zalałem uszczelniaczem za pomocą pompy przelewowej. Cała operacją trwała 20 minut. Uszczelnienie zadziałało.

Pojemniki z uszczelniaczami do wody pitnej. Po lewej pojemnik 5 litrowy, po prawej 10 litrowy.

Napełnianie instalacji uszczelniaczem Multiseal 30 E za pomocą pompy przelewowej

Zdjęcie z uszczelnienia instalacji wody pitnej. Moment na zdjęciu, instalacja jest odwadniana i suszona

Inne ujęcie pompy przelewowej do aplikacji uszczelniacza do instalacji CO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz